Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl konservatoriai nori riboti etikos sargų išvadas?

03.13 Pirmadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Keletas konservatorių įregistravo Seimo statuto pataisas, kurios leistų parlamentui balsuoti ir galimai atmesti Etikos ir procedūrų komisijos sprendimus, susijusius su Seimo statuto pažeidimais ar procedūriniais ginčais. Pataisų rengėjai argumentuoja, jog kartais Etikos ir procedūrų komisijos sprendimai yra grįsti išskirtinai politiniais interesais, todėl turėtų egzistuoti galimybė perkelti balsavimą į Seimo salę. Opozicijos teigimu, tokiomis pataisomis siekiama paminti demokratijos taisykles. Ar Seimas turėtų turėti galimybę atmesti etikos sargų išvadas?

Lukas Oželis diskutuoja su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariu Seime Andriumi Vyšniausku ir Seimo nare Agne Širinskiene.

Antroji laidos dalis. Kinijos prezidentas Xi Jinpingas perrinktas trečiai kadencijai. Xi tapo ilgiausiai pareigas einantis šalies vadovas nuo Liaudies respublikos įkūrimo. Ar tikėtini kokie nors pokyčiai Kinijos užsienio politikoje, Xi Jingpingui ir vėl įsitvirtinus poste? Kas laukia Taivano? Ar toliau blogės santykiai su Jungtinėmis Valstijomis? Kiek tikėtina dar stipresnė draugystė su Rusija? Kalbame su Vytauto Didžiojo universiteto docentu Linu Didvaliu.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai