Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

„Kaunas Pride“ eitynių išvakarės – ko sulauksime rytoj?

09.03 Penktadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Teismas šiandien nusprendė – Kauno savivaldybė privalo leisti šeštadienį įvykti „Kaunas Pride" eitynėms. Savivaldybė taip pat įpareigota iki vakaro suderinti eitynių maršrutą. Planuojama, kad jose dalyvaus tūkstantis žmonių, reiškiančių palaikymą LGBT+ asmenims. Lietuvos LGBT+ bendruomenė eitynėmis sieks atkreipti dėmesį į problemas su kuriomis susiduria, bei į reikalavimus, kuriuos bendruomenė vakar išsakė viešai. Tarp pagrindinių reikalavimų – teisė į santuoką, partnerystę ir įvaikinimą, bendruomenės žmonių apsauga nuo diskriminacijos darbe bei kitose visuomenės gyvenimo srityse, taip pat prašoma leisti mokyklose, kolegijose ir universitetuose mokyti apie LGBTQ+ bendruomenę, skirtingas orientacijas, lytines tapatybes ir išraiškas. Reikalaujama ir reglamentuoti orų lyties keitimą teisės aktais ir priimti sveikatos paslaugų teikimo translyčiams asmenims aprašą, taip pat prašoma priimti įstatymus, efektyviai kovojančius su neapykantos kalba.

Pasipiktinimą eitynėmis reiškia kai kurie Kauno tikintieji. Jie rytoj žada eitynes Laisvės alėjoje palydėti malda. Tiesa, šioje maldoje kol kas žada dalyvauti mažiau nei 50 tikinčiųjų.

Eitynių išvakarėse apie reikalavimus ir LGBT+ žmonių padėtį Lietuvoje kalbėsime su kino režisieriumi ir LGBT+ teisių aktyvistu Romu Zabarausku, su vienu iš maldos akcijos organizatorių Jurgiu Jonaičiu aptarsime, kodėl tikintieji priešiškai nusiteikę šių asmenų atžvilgiu. Taip pat su Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Pauliumi Keru diskutuosime apie teismo sprendimą leisti rengti „Kaunas Pride".

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai