Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kas derybose pasieks savo: Rusija ar Vakarai?

01.10 Pirmadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Jau ne pirmi pokalbiai vyksta dėl situacijos prie Ukrainos, kur Rusija sutelkusi apie 100 tūkst. karių, deeskalavimo. Šiandien Ženevoje kalbasi JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja Wendy Sherman ir Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas, kuris prieš susitikimą pareiškė, kad „NATO reikia susikrauti daiktus ir grįžti prie 1997 m. sienų“.

Padėtį Ukrainoje šiandien aptarė ir Lietuvos Valstybės gynimo taryba (VGT). Joje sutarta dėl paramos Ukrainai stiprinimo. Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigė, kad VGT posėdyje buvo apsvarstytos „galimos diplomatinės ir kitos priemonės, kurių Lietuva turėtų imtis“. 

Tad, ko turėtų imtis Lietuva? Ko tikėtis iš mūsų sąjungininkų, pačios Ukrainos? O iš Rusijos?

Situaciją aptariame su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesoriumi, politologu Giedriumi Česnaku ir visuomenininku, Ukrainos karius remiančios organizacijos „Blue/Yellow“ įkūrėju Jonu Ohmanu

Antroje laidos dalyje aptarsime be ceremonijų išdalintus „Auksinius gaublius“. „The Power of the Dog“, „West Side Story“, „Succession“, Willas Smithas, Nicole Kidman – apdovanotieji, kuriuos, greičiausiai, labiausiai įsiminsime. Tiesa, įvertinimo sulaukė ir Pietų Korėjos serialas „Squid game“ nominuotas buvo trims gaubliams, bet pelnė vieną – apdovanotas už geriausią antraplanį vaidmenį buvo Lee Jung-jae. Kino (ne)šventę aptariame su kino kritiku ir istoriku Gediminu Jankausku

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai