Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip moters pavardė „Šarka" keltų grėsmę lietuvių kalbai?

09.27 Trečiadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Valstybinė lietuvių kalbos komisija teigia, kad įteisinus moterų pavardžių rašybą su galūne -a būtų padarytas neigiamas poveikis Lietuvos tradicijoms ir kalbos tapatumui. Vasara Seimas po pateikimo pritarė siūlymui leisti moterų pavardes rašyti su galūne -a, laikantis tam tikrų taisyklių. „Baltijos tyrimų" ir LRT atlikta apklausa parodė, kad didesnė dalis šalies gyventojų tokiam siūlymui pritaria. Ką keičia Valstybinės lietuvių kalbos komisijos neigiamas šio siūlymo vertinimas? Diskutuojame su Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininke dr. Violeta Meiliūnaite ir Seimo nare Ieva Pakarklyte.

Antroji laidos dalis. Turkijos vadovas skelbia, kad parlamentas ratifikuos Švedijos narystę NATO tik tuomet, kai JAV leis Ankarai parduoti F-16 naikintuvus. Gal per anksti apsidžiaugėme Švedijos naryste NATO? Pokalbis su apžvalgininku Mariumi Laurinavičiumi.

BNS nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai