Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip baigsis „Grigeo Klaipėdos“ taršos skandalas?

08.31 Antradienis 17:05
Jonė Sąlygaitė, Julija Abuašvili

„Grigeo Klaipėdos taršos skandalas visuomenėje nuvilnijo pernai sausį – tuomet prokurorai pradėjo tyrimą dėl Kuršių marių taršos nevalytomis nuotekomis. Šis taršos protrūkis tąkart normatyvus viršijo daugiau nei 100 kartų. Šiandien, po pusantrų metų, priimtas sprendimas baigti ikiteisminį tyrimą dėl pakavimo popierių ir korinį užpildą gaminančios bendrovės „Grigeo Klaipėda veiksmų. Įtarimai dėl aplinkos apsaugos pažeidimų, dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo pareikšti juridiniam asmeniui ir 14-ai fizinių asmenų, tai buvę ir esami įmonės darbuotojai. Žala gamtai suskaičiuota – ji siekia apie 48 milijonus eurų.

„Iškart po incidento prisiėmėme atsakomybę, atlikome vidinius tyrimus, nuolat bendradarbiaujame su mokslininkais, valstybės institucijomis, esame pateikę savo pasiūlymus, kaip galėtų būti atkurta aplinka", – pranešime spaudai šiandien tvirtino Tomas Eikinas, „Grigeo Klaipėda generalinis direktorius. Taip pat teigiama, kad bendrovė pasirengusi atlyginti gamtai padarytą žalą, susitaikyti su valstybe bei kaip galima greičiau užbaigti baudžiamąjį procesą. Apie šią situaciją kalbame su Aplinkos ministru Simonu Gentvilu. „Žinių radijas" savo poziciją išsakyti kvietė ir „Grigeo Klaipėdos atstovus, tačiau laidoje dalyvauti jie atsisakė.

Antrojoje laidos dalyje apžvelgiame Estijos prezidento rinkimus. Šiandien Estijos parlamentas išrinko naują šalies vadovą. Ateinančius penkerius metus šaliai vadovaus Alaras Karis, kuris buvo iškeltas kaip vienintelis kandidatas. Kokios nuotaikos po rinkimų vyrauja Estijoje ir ko galima tikėtis iš naujojo prezidento? Apie tai kalbame su Estijos lietuvių bendruomenės nariu Vaidu Matulaičiu.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai