Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ką rezga Donaldas Trumpas?

09.25 Penktadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Seniausia pasaulio demokratija gali tapti naujausia pasaulyje diktatūra? Niekada Jungtinių Amerikos Valstijų istorijoje nėra buvę netaikaus valdžios perdavimo. Tačiau dabartinis jos prezidentas Donaldas Trumpas, panašu, kad žada būtent taip įsirašyti į istoriją.

„Pažiūrėsime, kaip bus. Žinote, aš labai skundžiuosi dėl balsalapių“, – taip į žurnalisto klausimą, ar taikiai perduotų valdžią, jei pralaimėtų rinkimus lapkritį, atsakė jis. O dėl balsalapių jis skundžiasi, nes netiki, kad balsuojant paštu bus nesukčiaujama. 

Tuo metu D. Trumpo kolegos, įtakingi respublikonai, pavyzdžiui, JAV Senato daugumos lyderis Mitchas McConnellas, ramina:  „Lapkričio 3-osios rinkimų nugalėtojas bus inauguruotas sausio 20 dieną. Vyks tvarkingas valdžios perdavimas, kaip kas ketveri metai nuo 1792-ųjų“.

Situaciją aptariame su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologu Kęstučiu Girniumi.

Antroje laidos dalyje kalbėsimės apie klimato kaitos problemą. Minint tarptautinę klimato veiksmo dieną, „Fridays For Future Vilnius“ aktyvistai surengs „Žemės laidotuves“. Gedimino prospektu – nuo Katedros iki Seimo – bus nešamas karstas. Protesto organizatoriai teigia, kad laidotuvių procesijos imitacija pasirinkta neatsitiktinai – anot jų, politikai, nesiimdami veiksmų kovoti su klimato krize, žudo Žemę, šiandienos ir rytojaus kartų ateitį.

„Gražūs žodžiai pasaulio neišgelbės, bet veiksmai gali“ – tokiu šūkiu „Fridays For Future Vilnius“ kviečia atkreipti dėmesį į klimato kaitos problemas bei jas spręsti.

Apie šį protestą, jo reikalavimus bei (ne)matomus pokyčius, susijusius su klimato kaitos politika Lietuvoje – Žinių radijo praktikantės Augustės Lyberytės parengtame interviu su „Fridays For Future Vilnius“ aktyviste Gabija Gorobecaite.

Komentarai


Naujausi epizodai