Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ką reiškia dar viena Erdogano pergalė Turkijos prezidento rinkimuose?

05.29 Pirmadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Recepas Tayyipas Erdoganas Turkijai vadovauja jau du dešimtmečius ir jo era tęsis – antrajame prezidento rinkimų ture jis įveikė savo varžovą. Dabar jį su pergale sveikina pasaulio lyderiai. Ką parodė rinkimų rezultatai? Kas laukia Turkijos? Narystės NATO laukiančios Švedijos? Komentuoja Vytauto Didžiojo universiteto prof. Egdūnas Račius.

Antra dalis. Seimo Aplinkos komiteto narys Linas Jonauskas siūlo visiškai uždrausti pačių galingiausių F4 kategorijos fejerverkų naudojimą, o F2 kategorijos fejerverkus, t. y. taip vadinamas „bambioškes" leisti parduoti tik nuo 18 metų. Pasak parlamentaro, tokiu būdu siekiama mažinti pirotechnikos sukeliamą neigiamą poveikį aplinkai bei žmonių sveikatai. Pasiūlymą dėl galingiausių fejerverkų draudimo kritikuoja Lietuvos pirotechnikų asociacijos vadovas Ovidijus Barkauskas pabrėždamas, jog tai prieštarauja Europos Sąjungos direktyvai. Išsakytai kritikai pritaria ir teisės ir teisėtvarkos komitetas, kuris sieks griežčiau reglamentuoti silpnesnius fejerverkus. Kaip reikėtų riboti pirotechnikos pirkimą ir naudojimą?

Lukas Oželis kalbina Lietuvos pirotechnikų asociacijos vadovą Ovidijų Barkauską bei Seimo narį Andrių Vyšniauską.

EPA-ELTA nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai