Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų ir komerciniais, tikslais ir kanalais galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ką Lietuvai reiškia partizanų naikinimo pripažinimas tautos genocidu?

03.12 Antradienis 17:05
Aistė Čiučiurkaitė

Kaip skelbia BNS,  Europos Žmogaus Teisių Teismas šiandien paskelbė, kad sovietų represijas prieš partizanus Lietuvos teismai pagrįstai pripažino genocidu.

Strasbūro teismas atmetė partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago sulaikymo operacijoje dalyvavusio buvusio KGB pareigūno Stanislovo Drėlingo skundą.

Istorinėje byloje Europos teismas sutiko su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo išaiškinimu, kad sovietų okupantų vykdytas sistemingas Lietuvos partizanų naikinimas gali būti laikomas lietuvių tautos genocidu.

Už tokį sprendimą balsavo 5 Strasbūro teismo teisėjai, 2 buvo prieš.

Sprendimas dar gali būti 3 mėnesius skundžiamas EŽTT Didžiajai Kolegijai.

Kita tema -  šiandien pasauliniam tinklui (angl. World Wide Web arba WWW) sukanka 30 metų. Prieš dešimt metų kalbininkai pasiūlė jį vadinti saitynu, o ne žiniatinkliu. Kalbėsime apie pirmuosius interneto žingsnius Lietuvoje ir kuo skiriasi saitynas nuo žiniatinklio.

Pašnekovai: BNS vyriausiasis redaktorius Vaidotas Beniušis, buvęs Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktorius Arvydas Anušauskas, VU Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto Direktoriaus pavaduotojas dr. Saulius Maskeliūnas.

Komentarai


Naujausi epizodai