Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ką konkretaus išgirdome iš Europos Komisijos pirmininkės?

2023-09-13, Trečiadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Europos Komisijos pirmininkė paskutinį kartą šioje kadencijoje skaitė metinį pranešimą. „Išbaigti mūsų Sąjungą – aiškus Europos strateginis ir saugumo interesas. Ukrainos ateitis yra Sąjungoje. Vakarų Balkanų ateitis yra Sąjungoje. Moldovos ateitis yra Sąjungoje", – pabaigoje nurodė U. von Der Leyen. Visgi, šiemet akcentuotas ne tik karas Ukrainoje ar Bendrijos plėtra, daug kalbėta apie Europos žaliąjį kursą, dirbtinį intelektą, džiaugtasi atliktais darbais, minėtos lyčių nelygybės, ekonominių santykių, ūkininkų, darbuotojų trūkumo, klimato kaitos problemos. Daliai parlamentarų pirmininkės kalba pasirodė per daug abstrakti, kiti pasigedo ne tik problemų įvardinimo, bet ir jų sprendimo būdų pasiūlymų, manė, kad pirmininkė turėjo labiau akcentuoti Ukrainos temą. Ekspertai spekuliuoja, kad kalba, kurioje pabrėžta kiek daug pavyko pasiekti, siunčia žinutę, kad U. von Der Leyen ruošiasi dar vienai pirmininkės kadencijai. Kas kalboje buvo svarbiausia? Ko pasigesta? Pokalbis su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų direktore prof. Margarita Šešelgyte.

Antroji laidos dalis. Po truputėlį auga Covid-19 susirgimų skaičius. Visgi, virusologai kol kas ramina, kad tokių problemų kaip per Covid-19 pandemijos įkarštį kilti neturėtų. Šąlant orams, tikėtina, išaugs ir gripo susirgimų kiekis. Ko laukti? Ar Covid-19 susirgimų kiekis verčia sunerimti? Ar įmanoma pačiam suprasti, sergi gripu, Covid-19 ar peršalimu? Kalbame su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuviene.

EPA-ELTA nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai