Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

JAV ir Kinijos akistata: kas laukia Taivano?

08.03 Trečiadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė, Erika Petrova

Jungtinių Valstijų Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizito Taivane, po garsių Pekino grasinimų, daug kas nesitikėjo. Visgi, vakar N. Pelosi lėktuvas nusileido Taivane ir užvirė virtinę klausimų, kaip į šį įvykį sureaguos Xi Jinpingas. Užsienio ekspertai teigia, kad šios pora dienų – vienos pavojingiausių istorijoje. Nors veiksmų kol kas nesiimta prieš JAV, Kinija jau įvedė vaisių ir žuvies importo iš Taivano apribojimus bei sustabdė smėlio eksportą į salą. Pasak ekspertų, artimiausiomis dienomis galima tikėtis ir daugiau prekybos žemės ūkio ir maisto produktais trikdžių, tačiau kaip tai paveiks Kinijos ir JAV santykius lieka neaišku. Skelbiama, kad kol kas JAV žingsniui iš Europos Sąjungos paramą išsakė tik Lietuva. Ko tikėtis toliau? Kinija skelbia, kad JAV teks sumokėti kainą už šį vizitą, bet kokia gi ta kaina? Ar tai apsiribos diplomatinių santykių atšalimu?

Diskutuojame su Vytauto Didžiojo universiteto dr. Arvydu Kumpiu.

Antroji laidos dalis. Siūlomos pataisos Nacionalinio saugumo pagrindų įstatyme. Pristatyta idėja, kad komitetui pateikus ir Seimui pripažinus valstybę teroristine ar remiančia terorizmą, su tokia valstybe ir joje įsteigtais verslo subjektais neturėtų būti galimi jokie verslo ryšiai. Tai reiškia, kad Lietuva nutrauktų verslo ryšius su tokiomis šalimis kaip Rusija ar Baltarusija. Ar tų ryšių vis dar daug? Ar tai kažkaip paveiktų Lietuvos verslus?

Pokalbis su Vilniaus pramonės ir verslo asociacijos prezidentu Sigitu Besagirsku ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktoriaus pavaduotoju Mindaugu Petrausku.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai