Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Iškirstame miške – milijono eurų vertų vabalų gelbėjimo operacija

02.11 Pirmadienis 17:05
Asta Lataitytė

Ypatingam vabalui apsaugoti skirti didžiuliai pinigai, bet miškas, kur jis gyvena, kertamas. Gamtosaugos specialistai Strėvininkų miške, Kaišiadorių rajone aptiko plynai iškirstą 1,5 hektaro privataus miško plotą, esantį valstybės saugojamoje Natura2000 teritorijoje. Šiame sklype, saugomų rūšių informacinės sistemos duomenimis, gyvena ypatingos vabalų rūšys: ąžuolinis skaptukas ir niūriaspalvis auksavabalis. Pastarojo vabalo apsaugai skirta virš milijono eurų.
Pokalbis su Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistu Alvydu Gintaru.

Kita tema: Tarp prezidentės ir premjero kilus nesutarimams dėl aplinkos ministro, taikdario vaidmens ėmėsi Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos sąrašu į Seimą patekęs Mindaugas Puidokas susiruošė dalyvauti prezidento rinkimuose, o „valstiečių“ lyderis už to mato „Sirijaus“ bendruomenę.
Politines aktualijas komentuoja Vytauto Didžiojo universiteto politologas Bernaras Ivanovas.

Komentarai


Naujausi epizodai