Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Išankstiniai Seimo rinkimai: ar realu?

05.14 Antradienis 17:05
Darius Matas

Seimas šiandien nepriėmė rezoliucijos dėl nepasitikėjimo centrinio banko vadovu Vitu Vasiliausku. Nors nepasitikėjimą išreiškė ir premjeras Saulius Skvernelis, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko „valstiečio“ Stasio Jakeliūno inicijuotai rezoliucijai priimti pritrūko balsų. Už ją nebalsavo ir valdančiojoje daugumoje dirbantys „socialdarbiečiai“. Toliau lieka neaišku, ar Seimo valdančiojoje daugumoje pribręs pokyčiai. Pranešama, kad „valstiečiai“ nėra vieningi dėl sprendimo pralaimėtų rinkimų atveju trauktis iš valdančiosios daugumos. Ar partija juo pasitiki, nori pasitikrinti ir premjeras Saulius Skvernelis. Kokia tikimybė, kad sulauksime išankstinių Seimo rinkimų?

Pokalbis su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentu Kęstučiu Girniumi.

Antroji tema - Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas su JAV valstybės sekretoriumi Mike'u Pompeo aptars Irano, Sirijos ir Venesuelos klausimus, praneša Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas. Tuo tarpu ir toliau auga įtampa tarp Vašingtono ir Teherano. Ispanija atšaukė fregatą, lydėjusią į Vidurio Rytus JAV lėktuvnešį, praneša šalies Gynybos ministerija. Kiek anksčiau JAV Gynybos departamentas pranešė pasirengęs pasiųsti į Artimuosius Rytus iki 120 tūkst. karių, jeigu Iranas atakuotų amerikiečių kariškius arba paspartintų branduolinio ginklo kūrimo darbus.

Pokalbis su Rytų Europos studijų centro vadovu, politologu Linu Kojala.

Komentarai


Naujausi epizodai