Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Grįžau iš užsienio, privalau izoliuotis: kokiais atvejais galima tikėtis išmokos?

09.29 Antradienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Privalomai izoliuotus vaikus iki 8 metų, pradinukus ir vaikus su negalia iki 21 metų prižiūrintys tėvai gaus ligos išmokas, nusprendė Seimas. Įstatymo pataisos taip pat numato išmokų sąlygas esantiems izoliacijoje po kelionės į užsienį. Kaip veiks ši tvarka, komentuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja ryšiams su visuomene Eglė Samoškaitė. 

Antroje laidos dalyje kalbėsimės apie JAV prezidentą Donaldą Trumpą. Pastarasis savaitgalis prezidentui nebuvo ramus – sekmadienį laikraštis „The New York Times” publikavo straipsnį, kuriame keliami įtarimai prezidentui, jog šis daug metų mokėjo labai mažai arba išvis nemokėjo federalinių pajamų mokesčių. Žurnalistai, atlikę šį tyrimą, rėmėsi daugiau kaip 20-ies metų mokesčių deklaracijomis, kurios atskleidė, kad prezidentas 2016-aisiais sumokėjo vos 750 dolerių (645 eurus) federalinių pajamų mokesčių. Ankstesnių metų skaičiai rodo, jog milijardierius išvis nemokėjo federalinio pajamų mokesčio, prisidengdamas tuo, jog prarasdavo daugiau pinigų nei uždirbdavo. Be to, straipsnyje atskleidžiama, jog D. Trumpas mokėtinų mokesčių sumą mažindavo susigrąžindamas milijonines sumas. Dėl šio grąžinimo teisėtumo šiuo metu atliekamas mokesčių inspekcijos auditas.

Šio skandalo nepraleido ir demokratų partijos atstovai, negailėję kritikos prezidentui ir anksčiau. Visgi, pats D. Trumpas „The New York Times“ straipsnį pavadino „melagingomis naujienomis“ ir teigė sumokėjęs daug valstijų pajamų mokesčių.

Apie šį žurnalistų tyrimą bei galimą jo įtaką JAV prezidento rinkimams kalbėsimės su viešųjų ryšių specialistu, verslo konsultantu Arūnu Pemkumi bei rašytoju, komunikacijos specialistu Aidu Puklevičiumi.

 

Komentarai


Naujausi epizodai