Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Dėl ko nesutaria žurnalistai ir pasieniečiai?

2021-10-13, Trečiadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Problemos tarp pasieniečių ir žurnalistų, besidominčių migrantų situacija, nesibaigia. Vakar pasirodęs žurnalisto Vidmanto Balkūno straipsnis 15min.lt portale ir vėl sukėlė diskusijas, ar tikrai visuomenė žino tikslią statistiką, kiek migrantų yra apgręžiami prie sienos, o kiek jų sugaunama Lietuvos glūdumoje ir išstumiama į Baltarusiją, taip pažeidžiant jų teises.

Neramumų kelia ir pasirodantys žurnalistų liudijimai, kad pasieniečiai nėra linkę bendradarbiauti, neleidžia kalbėti su migrantais, o patekimas į pasienio ruožą – apsunkintas. Pirmadienį „Frontex" vadovas sakė, kad Lietuvoje jau fiksuota apie 20 rimtų incidentų, kur įtariami pamatinių teisių pažeidimai Lietuvoje. „Mano supratimu, to priežastis – Lietuvos teisės interpretacijos. Kyla klausimas, ar Lietuvos sienos apsaugos ir prieglobsčio įstatymai atitinka ES teisę", – sakė „Frontex" vadovas. Jei agentūra ir toliau fiksuos rimtus pažeidimus, ji gali sustabdyti ir atšaukti savo pareigūnų dalyvavimą operacijoje. Anksčiau tarnyba jau nutraukė savo misiją Vengrijoje dėl žmogaus teisių pažeidimų. Ar taip „Frontex" pasielgs Lietuvoje, vadovas kol kas nekomentavo. O ar mes žinome kas iš tiesų vyksta pasienyje? Kodėl ir toliau tęsiasi nesutarimai tarp žurnalistų ir pasieniečių?

Diskutuojame su 15min.lt žurnalistu Vidmantu Balkūnu ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovu Giedriumi Mišučiu

Antroji laidos dalis: Seimui skubos tvarka ėmus svarstyti, ar tam tikrų sričių darbuotojai už testus nuo gruodžio 1-osios turėtų susimokėti patys, klausimas buvo aptariamas ir Socialinių reikalų ir darbo bei Sveikatos reikalų komitetuose. Po balsavimo tokiems pokyčiams abu komitetai pritarė, tad panašu, kad greitai galime sulaukti šio įstatymo įsigaliojimo. Seimo narys Vytautas Mitalas šiandien Žinių radijui sakė, kad toks sprendimas būtų sveikintinas, o profsąjungos, pasisakančios prieš, turėtų tapti pilietiškesnės.

Kodėl profesinės sąjungos tokiam sprendimui nepritaria? Klausiame profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkės Ingos Ruginienės.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai

stop113 Citata
2024 m. balandžio 18 d.