Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar vietoj garažų ir siurblinių kultūros paveldo teritorijose kils daugiabučiai?

05.05 Trečiadienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Keliasdešimt žmonių šiandien susirinko į protesto akciją Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje. Ant suoliuko jie padėjo karstą, ant kurio parašyta „kultūra”. Žmonės rankose laikė plakatus, kuriuose klausė, „Ką paliksite ateities kartoms?“, „Ko nesunaikino sovietmetis, pribaigs naujalietuviai“.

Susibūrę žmonės susirūpinę įstatymo pataisa, kuri, anot jų, sudarytų sąlygas kultūros paminklų ir kitų paveldo vertybių teritorijose esančius sovietinius garažus, siurblines, transformatorines ir kt. svetimkūnius rekonstruoti į daugiabučius ir viešbučius. 

Grojo ir gedulinga muzika. O viena iš protesto organizatorių, Rasa Kalinauskaitė, asociacijos „Aplinkos ir paveldo saugojimo sąjūdis valdybos pirmininkė kvietė dalyvauti varžytinėse, kurios valiuta – kompromisas. Reportažas iš protesto vietos – antroje laidos dalyje.

Pirmoje laidos dalyje aptarsime Vyriausybės šiandien patvirtintą galimybių pasą turintiems imunitetą ar neigiamą testo rezultatą. Kalbinsime Seimo narį Vytautą Mitalą. 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai