Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar V. Čmilytė-Nielsen ir A. Mazuronis turi pasitikrinti pasitikėjimą Seime?

2023-12-05, Antradienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Opozicijai kilo klausimų dėl Viktorijos Čmilytės-Nielsen galimybių toliau vadovauti Seimui po to, kai Apeliacinis teismas „MG Baltic" byloje Liberalų sąjūdį bei Darbo partiją pripažino kaltomis. Keliamas klausimas ir dėl Seimo vicepirmininko „darbiečio" Andriaus Mazuronio tolimesnės ateities šiose pareigose. Dalis parlamentarų mano, kad situaciją būtų galima išspręsti pirmininkei ir vicepirmininkui pasitikrinus pasitikėjimą Seime. Visgi, tokiam siūlymui daug palaikymo nėra. Valdantieji tikina, kad ir taip Seimo pirmininke pasitiki, bet opozicijos atstovai jau dabar ragina stabdyti parlamento darbą. Pavyzdžiui, pasak „valstiečių", parlamento darbas negali vykti kol nuteistos partijos neatliks teismo jiems skirtos bausmės ir nesumokės baudų.

Ar tikslinga būtų Seimo pirmininkei ir vicepirmininkui pasitikrinti pasitikėjimą? Ar nuteistų partijų narių vadovavimas Seimui, be pasitikėjimo pasitikrinimo, nekliudys parlamento darbui? Ar tai neatvers durų nuolatos kvestionuoti, ar V. Čmilytė-Nielsen ir A. Mazuronis gali eiti pareigas? Taip pat vėl kyla aistros dėl civilinės sąjungos įstatymo. Ar Laisvės partija patvirtinusi biudžetą dar turi svertų įtikinti kolegas šį įstatymą palaikyti? Apie visą tai diskutuojame su politologais Lauru Bieliniu ir Ignu Kalpoku.

BNS nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai