Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar tikrai „nenormalu“, kad dar nežinom, ką siųsim į eurokomisarus?

2024-06-18, Antradienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Tęsiasi vaidai tarp konservatorių ir Prezidentūros dėl to, kas ir kada turi pasiūlyti kandidatą į eurokomisarus. Prezidentas įžvelgia norą jį „apeiti“ skyrimo procedūroje, o konservatoriai toliau kartoja, kad geriausias kandidatas čia – užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Bet jis nėra oficialiai pateikiamas – koalicijos partneriai tai vadina nenormalia situacija. Čia bando įsiterpti ir buvęs premjeras Saulius Skvernelis, sakydamas, kad kompromisinis variantas galėtų būti dabartinis eurokomisaras Virginijus Sinkevičius. 2019-aisiais alternatyvią kandidatę teikti bandė ir konservatoriai – Dalią Grybauskaitę. Tiesa, ši tada tikino, kad neplanuoja siekti tokių pareigų. Tęsiasi ir Darbo partijos agonija – po dvejų nesėkmingų rinkimų, iš partijos frakcijos Seime pasitraukus Valdemarui Valkiūnui – pastaroji visai subyrėjo. 

Ar tikrai „nenormalu“, kad konservatoriai dar neįvardina konkrečiai, ką siūlytų į eurokomisarus? Ar mes vėluojam tai padaryti ir galime taip prarasti svarbius portfelius? Kokie buvo ankstesni eurokomisarų skyrimo precedentai? Ir ar jau reikia giedoti gulbės giesmę Darbo partijai?

Laidoje dalyvauja Mykolo Romerio universiteto politologas Virgis Valentinavičius ir Vilniaus politikos analizės instituto asocijuotasis analitikas Matas Baltrukevičius.

BNS nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai