Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar rusai sukiltų prieš Putiną, jei jiems būtų uždraustas patekimas į ES?

08.16 Antradienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Netyla Europos Sąjungos lyderių raginimai drausti Rusijos piliečiams atvykti į Bendriją, taip baudžiant rusus dėl karo Ukrainoje. Tikimasi, kad toks sprendimas galėtų parodyti rusams, kad Putino sukeltas karas turi pasekmių ir patiems piliečiams. Tokią poziciją reiškia Baltijos šalys, taip pat Suomija bei ES pirmininkaujanti Čekija. Visgi, Vokietija tokiam siūlymui priešinasi ir aiškina, kad paprasti Rusijos žmonės neturi būti baudžiami dėl Putino karo. Pasak Vokietijos, tai taip pat apsunkintų režimo aukų patekimą į ES, užkirstų kelią taikiems rusams pabėgti į demokratines šalis. Tačiau, jei sprendimas būtų priimtas, siūlymą teikiančios šalys tikisi, kad tai galėtų paskatinti rusų pyktį ir protestus prieš Putino valdymą. Ar tikrai tai galėtų bent kiek keisti Rusijos piliečių nuomonę apie karą Ukrainoje, iššaukti veiksmus? Ar toks sprendimas nepakenktų Rusijos opozicijai? O gal tikrai Rusijos miestų gatvėse nuvilnytų didžiulė protestų prieš Putiną banga?

Diskutuojame su Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktore Margarita Šešelgyte.

Antroji laidos dalis. „Baltijos tyrimai“ liepos 17–28 dienomis LRT užsakymu atliko Lietuvos gyventojų apklausą apie elektrinius paspirtukus. Kiek daugiau nei trečdalis lietuvių palaikytų draudimą važiuoti elektriniais paspirtukais šaligatviu, taip pat norėtų, kad būtų labiau ribojamas leistinas greitis arba padidinta amžiaus riba nuo kada galima naudotis elektriniu paspirtuku. Dešimtadalis norėtų, kad elektriniai paspirtukai būtų visiškai uždrausti. Ką dar reikėtų keisti? Ar įmanoma elektrinių paspirtukų eismą padaryti saugesniu?

Pokalbis su saugaus eismo ekspertu Dariumi Kanapinsku.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai