Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar pelnytai nusigręžiama nuo humanitarinių ir socialinių mokslų?

04.15 Pirmadienis 17:05
Darius Matas

Patvirtinti šių metų priėmimo į aukštąsias mokyklas skaičiai: planuojama priimti dešimtadaliu daugiau pirmakursių nei įstojo pernai. Šiemet daugiau nemokamų vietų numatyta tiems, kurie rinksis tiksliuosius, inžinerijos mokslus, taip pat gydytojams rezidentams. Valstybės finansuojamų vietų skaičius didinamas humanitarinių ir socialinių mokslų krypčių sąskaita. Ekonomikos ir inovacijų ministerija žada finansuoti matematikos, informacinių technologijų, inžinerijos studijas ir tiems, kurie įstos virš Vyriausybės patvirtintos kvotos. Tiesa, šie jaunuoliai po baigimo už nemokamas studijas esą turės „atidirbti“.

Laidoje dalyvauja Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro vadovas Giedrius Viliūnas ir „CV online“ marketingo vadovė Rita Karavaitienė.

Antroji tema - Vyriausybė šiandien nutarė prašyti Generalinės prokuratūros įvertinti finansų priežiūros institucijų veiklą per finansų krizę, pranešė premjeras Saulius Skvernelis. Toks sprendimas priimtas po to, kai Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas praėjusią savaitę Vyriausybei pristatė jo vadovaujamos laikinosios Seimo komisijos atliekamą parlamentinį tyrimą dėl 2009-ųjų ekonominės krizės ir metė įtarimus Lietuvos bankui. Nuo balsavimo nusišalino finansų ministras Vilius Šapoka, nes yra dirbęs Lietuvos banke Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento vadovu.

Laidoje dalyvauja S. Jakeliūnas, ir konservatorius, buvęs premjeras Andrius Kubilius.

Komentarai


Naujausi epizodai