Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar nusispjaut valdantiesiems į tai, ką sako prezidentas?

01.14 Antradienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Karštos diskusijos šiandien Seime vyko sprendžiant, ką daryti su prezidento veto dėl Seimo rinkimų kartelės. Galiausiai, valdantiesiems pritrūko vieno balso, siekiant jo veto atmesti. Matyt, vėsesnės diskusijos šįvakar vyks valdančiojoje koalicijoje, jai sprendžiant Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus likimą – šiandien premjeras Saulius Skvernelis jau pareiškė, kad ministru pasitiki. Priešingai nei prezidentas Gitanas Nausėda.

Valdančiųjų ir prezidento santykius aptariame su Mykolo Romerio universiteto politologu Virgiu Valentinavičiumi.

Antra tema: Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) šiandien priėmė du sprendimus, susijusius su Lietuva. Abu jie skamba nekaip: Lietuvos teisėsauga diskriminavo grasinimų sulaukusią gėjų porą ir Lietuvos politikai nederamai kišosi į didelio atgarsio sulaukusią Ingos Rinau dukters globos bylą, o teisėsauga neužtikrino teisingo proceso. Situaciją aptariame su Lietuvos žmogaus teisių centro direktore Birute Sabatauskaite. 

Trečia tema: pirmą kartą po 28-nerių metų pertraukos Lietuvos gyventojų skaičius per metus didėjo, praneša Statistikos departamentas. Ar yra kuo džiaugtis, kalbame su Vilniaus universiteto docentu Rolandu Tuču.

Komentarai


Naujausi epizodai