Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar Lietuvos komunistų partiją reikia pripažinti nusikalstama?

03.14 Antradienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Konservatoriai dar kartą siekia Lietuvos komunistų partiją pripažinti nusikalstama organizacija. Politikai stengiasi įtvirtinti, kad Lietuvos komunistų partija yra atsakinga už Sovietų Sąjungos okupacinės valdžios priemones: Lietuvos piliečių genocidą, nusikaltimus žmoniškumui, karo nusikaltimus, įskaitant masines represijas, terorą, baudžiamąsias akcijas ir panašiai. Tačiau vienareikšmiškos nuomonės nėra. Pavyzdžiui, teisininkas Dainius Žalimas teigia, kad po tokių kilnių idėjų priedanga slepiasi politinis populizmas ir pagrindo įstatymu apibrėžti šios partijos nusikalstamumo nėra. Taigi, ar Lietuvos komunistų partiją reikia pripažinti nusikalstama? Kokie argumentai už ir kokie prieš? Diskutuojame su konservatoriumi Audroniumi Ažubaliu ir socialdemokratu Algirdu Sysu.

Antroji laidos dalis. Niekaip nesibaigia diskusijos viešojoje erdvėje dėl Vokietijos brigados dislokavimo Lietuvoje. Seimo narė, socialdemokratė Dovilė Šakalienė sukritikavo Lietuvos Užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį. Parlamentarės teigimu, ministras sabotuoja brigados dislokavimą ir kuria nepasitikėjimą vokiečiais, nors jie iki šiol įvykdė visus savo įsipareigojimus, o tuo tarpu Lietuva, D. Šakalienės manymu, smarkiai atsilieka su savo užduotimis infrastruktūros srityje. Gabrielius Landsbergis teigia, jog tiesiog atstovauja Lietuvos interesams ir sako, jog nenori komentuoti pasisakymų, kurie nesiremia šaltiniais ar citatomis. Ar Lietuvai pavyks susitarti su Vokietija dėl brigados dislokavimo?

Lukas Oželis kalbina atsargos pulkininką Vaidotą Malinionį.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai