Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar Italijos siūlomas taikos planas gali užbaigti Putino karą?

05.24 Antradienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Jau tris mėnesius stebime žiaurius Rusijos karių nusikaltimus Ukrainos miestuose, iki šiol buvusios neutralios šalys išreiškia norą prisijungti prie NATO, toliau vyksta valstybių vadovų diskusijos dėl Ukrainos prisijungimo prie Europos Sąjungos, Europa tariasi dėl šeštojo sankcijų paketo, nerimą kelia ir Ukrainoje įstrigę 40 mln. tonų grūdų, galinčių sukelti masinį badą. Tuo metu taikos derybos, apie kurias dažniau girdėjome pirmąjį karo mėnesį, nutilusios, tačiau Italija Ukrainai ir Rusijai paruošė taikos planą, kuris neva turėtų padėti užbaigti karą. Numatyti keturi punktai dėl kurių šalys turėtų pasiekti konsensuso. Tiek Ukraina, tiek Rusija skelbia analizuojančios šį planą. Kiek tikėtina, kad šis planas galėtų tapti lūžio tašku?

Plano punktus bei karo įvykius aptariame su Lietuvos karo akademijos instruktoriumi ir politikos mokslų doktorantu Gintautu Razma.

Antroji laidos dalis: ketverius metus organizuojama upių ir pakrančių švarinimo iniciatyva „River Cleanup Lietuva", tačiau užterštų teritorijų Lietuvoje kasmet vis daugiau. Iš upių vis dar tenka traukti televizorius, šaldytuvus ir transporto priemonių padangas. Savaitgalį daugiau nei 40 NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės karių iš Nyderlandų fiksavo užterštas Neries vietas. Dalį šių vietų planuojama sutvarkyti ateinantį savaitgalį. Kodėl taip teršiame gamtą? Ar įmanoma tai sustabdyti? Kaip kiekvienas galime prisidėti prie upių švarinimo? Kalbame su „River Cleanup Lietuva" atstove Ieva Budraite.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai