Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar dabartinis NATO gynybos planas užtikrina Baltijos šalių saugumą?

06.23 Ketvirtadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Estijos premjerė pareiškė, kad NATO gynybos planai numato galimybę leisti užimti Baltijos šalis ir atsikovoti jas vėliau. Pasak jos, dabartiniai gynybos planai leistų nušluoti Estiją ir jos žmones nuo žemėlapio, nes numato galimybę leisti užimti Baltijos šalis ir tuomet jas išvaduoti per 180 dienų. Lietuvos politikai tvirtina, jog nerimauti nereikia ir tai įvardija kaip politinį spaudimą artėjant Aljanso viršūnių susitikimui. Tačiau situacija išties įtempta. Šiomis dienomis į Estiją vis užklysta Rusijos sraigtasparniai, o valdžia nesiliauja grasinusi Lietuvai dėl Kaliningrado situacijos. Ar tikrai nėra dėl ko nerimauti? Ar NATO pajėgūs apginti Baltijos šalis?

Diskutuojame su Rytų Europos studijų centro direktoriumi Linu Kojala.

Antroji laidos dalis. Bene didžiausia ir laukiamiausia vasaros šventė Joninės šįvakar ir vėl suburs šventimui per naktį. Šiaurės pusrutulyje ši šventė žymi ilgiausią vasaros dieną ir trumpiausią naktį. Po Joninių naktys pradeda ilgėti, o dienos trumpėti.

Apie šios šventės svarbą, papročius ir tradicijas Žinių radijo praktikantė Goda Kirkilaitė kalbasi su etnologu Libertu Klimka.

 

Asociatyvi nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai