Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar būtini pilietinio pasipriešinimo kursai tiems, kas nori ginklo?

04.19 Trečiadienis 17:05
Tomas Loiba

Vidaus reikalų ministerija paskelbė, kad pagal naują apklausą net 87 procentai Lietuvos gyventojų jaučiasi saugūs savo gyvenamojoje vietoje. Bet pagal kitą apklausą, jeigu kiltų karas, beveik ketvirtadalis visuomenės nežinotų, ką daryti. Nežinotų, kokia būtų jų vieta pilietiniame pasipriešinime – ginkluotame ar ne. Tad Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas Laurynas Kasčiūnas siūlo gerinti situaciją ir tuos, kurie turi ar nori turėti ginklą, įpareigoti išklausyti papildomus kursus ir rasti vietą pilietiniame pasipriešinime. Ką apie tai mano ginklų ir pilietinio pasipriešinimo instruktoriai?

Pasakoja pilietinio pasipriešinimo kursų instruktorius Albertas Daugirdas ir savigynos su ginklais kursų dėstytojas Linas Ubartas.

Antra tema: Lietuvių kalba tarybos nariui – nereikalinga? Visagine per partijos „Laisvė ir teisingumas“ sąrašą į savivaldybės tarybą patekęs Aleksandras Kločanas, tardamas priesaiką, sunkiai prakalbėjo lietuviškai. Jam netgi prireikė vertėjo, kai buvo paprašytas dar kartą, tik šįkart – aiškiai, perskaityti priesaikos tekstą. Situaciją komentuoja Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas Audrius Valotka ir partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatė į Visagino merus Dalia Štraupaitė

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai