Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar apkalta Petrą Gražulį išvers iš posto?

05.16 Antradienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Seimas balsų dauguma per pateikimą pritarė specialiosios tyrimo komisijos išvadai ir sutarė, kad pagrindas pradėti apkaltos procesą Seimo nariui Petrui Gražuliui yra. Konstatuota išvada, kad P. Gražulis balsavo už kitą parlamentarą Liną Jonauską. Išvadai Seimas turės pritarti dar du kartus. Toliau apkaltos procesas būtų perduotas nagrinėti Konstituciniam Teismui, kuris aiškintųsi, ar P. Gražulio veiksmai prieštaravo Konstitucijai. Prieš kelias dienas prabilta ir apie apkaltą kitam Seimo nariui. Premjerė Ingrida Šimonytė tuomet sakė, kad yra pagrindas kalbėti apie apkaltą Remigijui Žemaitaičiui, kuris savo antisemitiniais pareiškimai sukėlė tarptautinį pasipiktinimą. Ar apkalta gali išversti P. Gražulį iš posto? O kas laukia R. Žemaitaičio? Ar skandalas dėl antisemitizmo pasimirš? Kalbame su Klaipėdos universiteto politologe Gabriele Burbulyte-Tsiskarishvili.

Iki prezidento rinkimų – lygiai metai. Nepaisant to, vis dar nėra aišku, kas kandidatuos artėjančiuose prezidento rinkimuose. Paskutinių apklausų duomenimis už Gitaną Nausėda prezidento rinkimuose balsuotų penktadalis rinkėjų. Galimi artimiausi jo varžovai – premjerė Ingrida Šimonytė ir Ignas Vėgėlė atitinkamai surinktų 10 ir 7 procentus balsų. Nors G. Nausėda teigia esą dar nėra apsisprendęs, ar sieks antros kadencijos, dėl jo kandidatavimo abejojama mažiausiai. Kur kas sunkiau pasakyti, kas bus dabartinio prezidento varžovai artėjančiuose rinkimuose. Vis dar nežinoma, kas prezidento rinkimuose atstovaus pagrindines politines partijas. Netgi nėra aišku. ar visos partijos deleguos savo kandidatą. Štai konservatorių partija iškėlė idėja, jog dešiniosios partijos galėtų išsirinkti ir remti vieną kandidatą. Kodėl vis dar nėra aiškūs kandidatai į prezidento rinkimus? Ar G. Nausėda nesulauks rimto pasipriešinimo rinkimuose? Kokius šansus rinkimuose turi I. Vėgėlė?

 Lukas Oželis kalbina Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoją Mažvydą Jastramskį.

Eltos nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai