Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Statau daugiabutį sau

2020-07-02, Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Jeigu renkatės būstą mieste, neišvengiamai teks peržiūrėti gausybę nekilnojamojo turto vystytojų, agentų skelbimų, giriančių vieną ar kitą daugiabučių projektą ir žadančių išskirtinę ir, žinoma, geriausią, kokia tik įmanoma, gyvenamąją aplinką. Tačiau išsirinkti iš tos gausybės – ne taip jau ir lengva. Viena – panagrinėjus pasirodo, kad siūlomas butas, pats daugiabutis ir jo aplinka – niekuo labai nesiskiria nuo įprasto standarto „gyvenu savo dėžutėje“. Antra vertus – jeigu jau radote kažką vertesnio dėmesio, didelė kaina entuziazmą greičiausiai nuslopins.

Ką daryti, jeigu norite gyventi mieste, tačiau neturite milijono būstui įsigyti? Ką daryti, jeigu norite ypatingos gyvenamosios aplinkos – daugiau erdvių bendravimui su kaimynais, ar tvariai gamtos resursus naudojančio, arba iš natūralių medžiagų pastatyto namo - ir niekaip nerandate tokio pasiūlymo?

Ogi pasidaryti pačiam. Pasaulyje ir, ypač pastarąjį dešimtmetį, Europoje plinta naujoviška praktika būsto projektus įgyvendinti patiems gyventojams. Daugiabutį sumaniusi pasistatyti žmonių grupė nusiperka sklypą, užsako projektą ir jo statybą ir gyvena tokiuose namuose, apie kokius svajojo. Ir, priedo, sutaupo pinigų.

Apie tai, kaip veikia „self-made city“ – „savadarbio miesto“ – schema, kaip ją įgyvendinti, kokią būsto kokybę galima susikurti, laidoje kalbėsimės su Danijos architekte Silje Erøy Sollien.

Iliustracija: Vandkunsten

Laidą rengia Lietuvos architektų sąjunga. 
Laidą remia Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondas.

srtrf logo46

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai