Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Postmodernizmo architektūra: bjauri ar saugotina ironiška provokacija?

2017-04-20, Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Gimęs ekonominio ir socialinio lūžio XX amžiuje laikotarpiu, kai pasaulyje įsigalėjo ir šiandieną apibrėžiančios kapitalizmo, globalizacijos tendencijos, informacinių technologijų plėtra, postmodernizmas tapo savotiška idėjine revoliucija visose kūrybinėse srityse. Nepretenduojanti į tobulybę, klasikinius architektūros principus ir elementus interpretuojanti ironiškai, eklektiška postmodernizmo architektūra savo laiku buvo vertinama kontroversiškai.

Tiesą sakant, šiandien šis požiūris ne ką pozityvesnis. Valstybės, visuomenės brangina ir žavisi senoviniais pastatais ir senamiesčiais, pastarąjį dešimtmetį suaktyvėjo iniciatyvos išsaugoti modernizmo architektūrą, sukurtą tarpukariu, pamažu Rytų Europoje auga supratimas, kad net ir sovietinės okupacijos metais yra sukurta vertingos, saugotinos architektūros. O postmodernizmo architektūros vertė vis dar labai sunkiai matoma. Tokie pastatai plačiosios visuomenės labiau vertinami kaip atgyvenę ir tiesiog…negražūs. Tai rodo ir dar nenusėdusios dulkės neseniai nugriauto taip vadinamo Giraitės policijos pastato sklype Vilniuje.

Kur slypi postmodernizmo architektūros vertė ir kaip ją saugoti, laidoje kalbėsimės su Oslo Architektūros ir dizaino mokyklos docente Léa-Catherine Szacka.

Nuotraukoje – parduotuvė „Best“ Jungtinėse Amerikos Valstijose (architektai – „Site“)

 

Laidą rengia Lietuvos architektų sąjunga. 
Laidą remia Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondas.

srtrf logo46

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai