Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar galima sudaryti sutartį su savo mirtimi?

2017-06-10, Šeštadienis 08:00
Inga Berulienė

Dalis Senosios Lietuvos laikotarpiu parašytų knygų jau beveik nebeprieinamos. Nežiūrint to, kad jos tebesaugomos bibliotekų fonduose, bet eilinis skaitytojas, nemokantis senųjų kalbų, atsivertęs įspūdingą praėjusių epochų kūrinį, galės tik pasigrožėti iliustracijomis. O gal ir neverta skaityti prieš tris šimtus metų parašytų knygų? 

Ištraukti į dienos šviesą – t.y. išversti iš senosios lenkų kalbos į lietuvių kalbą puikų Baroko retorikos ir pamokslo žanro pavyzdį, išleistą 1635 m.ir pristatyti šio kūrinio atsiradimo aplinkybes – ryžosi dvi retorikos istorijos tyrinėtojos Vilniaus universiteto profesorė Eugenija Ulčinaitė ir jo Bibliotekos darbuotoja dr. Viktorija Vaitekvičiūtė. Taigi, jų dėmesio centre atsidūrė vienintelis išlikęs poeto Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus pamokslas lenkų kalba, atskleidžiantis Baroko epochos žmogaus pasaulėžiūrą, vertybes, išsilavinimą ir kt. reiškinius.

 

Laidą remia spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai