Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Apie botanikos mokslo tėvą Lietuvoje, pritaikiusį žemaičių kalbą rašymui

2016-07-30, Šeštadienis 08:00
Inga Berulienė

Mokslininkas ir vienuolis, pedagogas ir botanikas, vaistažolininkas štai toks įvairiapusis savo veiklose buvo Jurgis Ambraziejus Pabrėžą, gyvenęs XIX amžiuje. Jis apibūdinamas ir kaip įžvalgus mokslininkas, jautriasielis gydytojas, didis savo krašto istorijos mylėtojas, minias uždegantis oratorius ir dvasininkas, kuris savo gyvenimą ir talentą buvo paskyręs tarnauti žmonėms. Gal ir nieko keisto, kad jo vardas šiandien geriau prisimenamas Žemaitijoje, o ne visoje Lietuvoje – jis čia buvo laikomas ir šventuoju.

Jurgis Ambraziejus Pabrėža atliko didžiulį botanikos mokslo ir kalbos įtvirtinimo darbą. Tai buvo pirmasis mokslininkas, apsisprendęs kurti žemaičių bendrinę kalbą pasaulietiniams tekstams. Šiandien jis mums itin svarbus ir galvojant apie tarmių išlikimą. Laidoje dalyvauja kalbos istorikas profesorius Giedrius Subačius.

Laidą remia spaudos, radijo ir TV rėmimo fondas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai